Additional information
| Modules | Air release valve, chrome plated |
|---|
15,78 €
| Height | 1 cm |
|---|---|
| Weight | 20 gm |
| Breadth | 1 cm |
| Length | 5 cm |
| Height | 1 cm |
|---|---|
| Weight | 20 gm |
| Breadth | 1 cm |
| Length | 5 cm |
| Modules | Air release valve, chrome plated |
|---|
Blood Pressure Devices for Self-measurement, Blood Pressure Measurement
From 67,16 €Riester sanaphon Portable Aneroid BP apparatus
Precise self-measurement with gauge and stethoscope
sanaphon – a classic palm-style sphygmomanometer with stethoscope for the precise self-measurement of blood pressure. sanaphon guarantees exact measurement values even for patients with arrhythmia.
Product details
| Height | 7 cm |
|---|---|
| Weight | 300 gm |
| Breadth | 7 cm |
| Length | 20 cm |
Accessories, Blood Pressure Measurement
110,60 €| Height | 3 cm |
|---|---|
| Weight | 50 gm |
| Breadth | 3 cm |
| Length | 5 cm |
Accessories, Blood Pressure Measurement
34,33 €| Height | 2 cm |
|---|---|
| Weight | 50 gm |
| Breadth | 15 cm |
| Length | 15 cm |
Blood Pressure Devices for Self-measurement, Blood Pressure Measurement
119,42 €Riester ri-san® Portable Aneroid BP Apparatus for Self-measurement
Sphygmomanometer for Self-measurement
Product details
| Height | 7 cm |
|---|---|
| Weight | 300 gm |
| Breadth | 7 cm |
| Length | 20 cm |

